2017-Рік Японії в Україні

Інформуємо, що відповідно до Указу Президента України від 11.01.2017 №1/2017 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, популяризації та вивчення історії, культури, традицій народу Японії 2017 рік проголошено роком Японії в Україні.

Указ Президента України №1/2017 "Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні"

Офіційний логотип "Року Японії в Україні"

Було обрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.

Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною.

Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня цього року.

Куточок Японії в Харкові

План заходів на 2016/2017 н.р.

Місяць

Захід

Відео-екскурсію «Подорож Японією»

Жовтень

Оформлення постійнодіючу тематичну виставку художньої та документально-публіцистичної літератури, фотоматеріалів, присвячених японській історії, культурі, традиціям

Майстер-клас «Виготовлення квіткового шару Кусудамі у техніці орігамі»

Грудень

Перегляд повнометражного аніме-фільму режисера Міядзакі Хаяо «Сен та Чіхіро в полоні у духів». Ознайомлення  з таким видом мистецтва як аніме-фільм.

Січень

Позакласний захід «Подорож на схід».

Лютий

Виховний захід «Україна і Японія – друзі.»

Березень

Творчий конкурс "Київський район очима юних". Тематика конкурсу 2016/2017 року присвячена Року Японії в Україні

Квітень

Виставка поробок «Коли цвіте сакура»

Травень

Перегляд повнометражного аніме-фільму режисера Міядзакі Хаяо  «Віднесені привидами». Ознайомлення  з таким видом мистецтва як аніме-фільм.

ЗАХОДИ

Фото-конкурс "Рік Японії в Україні"

Для усіх жителів України, які мали нагоду відвідати Японію чи зараз там проживають, Посольство Японії оголошує конкурс «Японія у фото» (тематика в рамках загальної теми не обмежена: культура, їжа, свята, пейзаж і т.д.). З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Посольства Японії в Україні.

У школі організована виставка поробок "Коли сакура цвіте"

Web Japan

VISIT JAPAN

“Study in Japan” − інформація по навчанню в Японії

“Gateway to Study in Japan” − портал, присвячений навчанню в Японії

Японська організація підтримки студентів (JASSO)

Українсько-Японський Центр (UAJC)

У рамках проведення у 2017 році Року Японії в Україні у бібліотеці ліцею оформлено постійнодіючу тематичну виставку художньої та документально-публіцистичної літератури, фотоматеріалів, присвячених японській історії, культурі, традиціям.