Наша бібліотека

Бібліотека – книжковий дім

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.

А двері широкі відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці

Бібліотека ХЗШ №158 існує з 1988 року, обслуговує читачів 1-11 класів та педколектив.

Засновником бібліотеки була І.О.Портна, провідний бібліотекар зі стажем роботи понад 30 років, в минулому працівник  Харківської   Державної наукової бібліотеки ім.. Короленка. Вона створила матеріальну базу бібліотеки, заклала фундамент довідково-бібліографічного фонду шкільної бібліотеки.

З 1999 року у бібліотеці працювали 2 бібліотекаря: провідний бібліотекар – Пушкарьова Н.М., зі стажем роботи 25 років, працівник ХДНБК та бібліотекар  1 категорії Кочук О,В., зі стажем роботи 15років.

З 2004 року по 2011 рік завідуюча бібліотекою Давидова З.П., зі стажем роботи 47 років.

З 10 січня 2011 року в бібліотеці працює  бібліотекар: Кочук О.В.

Діяльність шкільної бібліотеки спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, вміння користуватися бібліотекою, а також на забезпечення навчального процесу, інформаційно-бібліографічного обслуговування читачів.

Кількість читачів – 620.

Фонд художньої літератури –  7739 прим.

Фонд підручників - прим.    12735 прим

1. Відділ абонементу

У нас Ви можете безкоштовно:

•  одержати для опрацювання поза бібліотекою необхідну літературу (на 1 місяць);

• книги підвищеного попиту, часописи (на 15 днів).

До Ваших послуг: універсальний фонд:

великий вибір:

•  науково-популярної літератури;

•  класичної та сучасної художньої літератури вітчизняних і зарубіжних авторів;

2. Відділ читального залу

Тут Ви можете отримати: наукову, навчальну, популярну літературу з гуманітарних, суспільних і природничих наук, художню літературу, енциклопедичні й довідкові видання, журнали українською та російською мовами (близько 200 назв).

До Вашої уваги:

•  постійно діючі тематичні книжкові виставки, виставка «Нові надходження»;

•  виставки та перегляди літератури (інформаційні, тематичні, до знаменних і пам’ятних дат);

•  огляди літератури;

•  презентації книг;

•  екскурсії по бібліотеці.

У читальному залі бібілотеки ХЗОШ № 158 працює Інтернет бібліотеката компьютер з виходом у Всесвітню мережу Інтернет. Вчителі, учні та інші співробітники школи мають можливість шукати потрібну їм інформацію та зберігати на її на електронних носіях або роздрукувати на принтері.

3. Відділ зберігання основного фонду

Зосереджує книги та періодичні видання, призначені для тривалого зберігання. Відділ зберігання основного фонду введено до структури бібліотеки в 1988 році. У відділі зберігається понад 8 тис. примірників документів універсального змісту. Значну частину фонду становлять періодичні видання, серед яких місцеві та центральні газети та інші журнали. Окремі періодичні видання.