Рекомендації для батьків

Психоемоційна підтримка: турбота про себе під час війни

Діти, батьки і педагоги формують єдиний фундамент для дорослішання майбутнього покоління. Психологічний комфорт, сприяє успішності учасників освітнього процесу, адже . психологічно здорові учні чудово і з інтересом навчаються, педагоги якісно виконують професійні обов’язки, а батьки мотивують поліпшувати навчальні результати дітей. Однак для кожного з них є свій ризик погіршення психологічного стану: як спільні, так і індивідуальні. Наприклад: низький рівень мотивації, перевищені очікування, неякісна комунікація, некеровані негативні емоції, втома, хронічні стреси тощо.

Для збереження психологічного комфорту всіх учасників освітнього процесу експерти проєкту «Підтримай дитину (https://t.me/pidtrumaidutuny)» у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської розробили рекомендації, дотримання яких значно поліпшить якість життя кожного учасника освітнього процесу.

‼️ Дітям варто:

▪️ дотримуватися режиму дня;

▪️ мати вільний від навчання час;

▪️ мати хороших друзів та із задоволенням спілкуватися з однокласниками;

▪️ довіряти батькам та педагогам;

▪️ любити, цінувати та поважати себе;

▪️ розвивати свої навички та здібності.

‼️ Батьками варто:

▪️ не порівнювати свою дитину з іншими;

▪️ не заміняти собою вчителя;

▪️ захищати інтереси дитини;

▪️ підтримувати ефективну комунікацію із педагогами;

▪️ мати власні ресурси для відновлення та особистісні захопле

Основою психологічного здоров’я дитини є рівень її особистісного спокою, що дозволяє справлятися зі стресовими ситуаціями у житті, втілити потенціал, успішно вчитися в освітньому закладі, реалізуватися на ринку праці як фахівець та особистість. Психологічний спокій – одне з основних прав дитини. Це невід'ємний компонент здоров'я та гармонійного розвитку, який дозволяє формувати світ, у якому ми живемо. Рівень психологічного спокою дитини є ступінь задоволення її базових потреб.

Поради батькам першокласників:

1. З перших днів навчання вимагайте виконання режиму дня дитиною.
2. Привчіть її прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалися на щоденні хвилювання.
3. Будіть дитину спокійно, з посмішкою і ласкавим словом.
4. Обов'язково привчите дитину вранці снідати. Це важливий моменту запобіганні хвороб шлунка.
5. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте, чи не забула вона чогось важливого.
6. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй удачі.
7. Зустрічайте дитину спокійно. Не ставте безліч питань. Дайте йому можливість відпочити.
8. Після закінчення занять дитина потребує відпочинку, щоб звільнитися від психологічного напруження.

9. Протягом дня знаходьте час для спілкування з дитиною.