Новини бібліотеки

Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання» 2023

Державна установа «Український інститут книги» повідомляє, що згідно зі Стратегією розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та операційним планом її реалізації на 2023–2025 роки», з 4 по 10 грудня 2023 року відбудеться Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання», мета якої — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.

У жовтні стартував місячник шкільних бібліотек.

За підтримки організації «Save the Children» та в партнерстві з Міністерством освіти і науки України створено безкоштовний застосунок «Library for All» (Бібліотека для всіх), який допоможе дітям продовжувати навчання незалежно від місця перебування.

Платформа цифрової бібліотеки «Library For All» також може працювати в автономному режимі.

Онлайн-бібліотека містить українськомовні книги для дітей початкової школи. Книги українською мовою охоплюють широкий спектр інтересів, щоб зацікавити кожну дитину і продовжувати виховувати любов до читання.

Додаток доступний для безкоштовного завантаження за посиланням https://libraryforall.org/ukraine/

Save the Children in Ukraine

#Освіта #EducationCannotWait

Цікаве-UA

Первая   рукописная книга  на Руси  -  Остромирово   Евангелие (11 век).  В 1056-1057 гг. мастер книжного дела  писец  Григорий переписал  Евангалие  для Новгородского  посадника  Остромира. Сейчас книга хранится в Санкт – Петербурге.

Самая первая книга, напечатанная механическим способом  -  Библия  И.Гуттенберга (42 строки) изданная в 1452-1455 гг.

Самая  первая русская печатная книга  - «Апостол» Ивана  Федорова (1654г.) В типографии  в Москве вместе с П.Г.Мстиславцем он напечатал первую точно датированную  русскую печатную книгу.

Самая  древняя  библиотека мира   -  это коллекция  глиняных  книг царя Ашшурбанипала  в Ниневии ( 7 век до н.э.)

Самая  первая  библиотека на Руси  была создана  Ярославом Мудрым  в Киеве  в Софийском соборе в 1037г.

Самая крупная библиотека    мира – Библиотека  Конгресса  США в Вашингтоне.

В лютому 2023 році проводиться районний фестиваль-конкурс розробок бібліотечних уроків «Бібліотечні медіа уроки"