День вишиванки

18 трав. 2023
День вишиванки

18 травня у 2023 році українці святкують День вишиванки. Саме вишиванка є нашим скарбом, культурним багатством, оберегом, генетичним кодом.

Свято вишиванки насправді не таке старе, яким може здатися. У 2006 році студентка історичного факультету з Чернівців Леся Воронюк запропонувала акцію про Всесвітній день вишиванки. Надихнув її на таку ідею інший студент, який часто носив на заняття сорочку. Ідея Лесі полягала в тому, щоб у певний день прийти у вишиванках усією групою. Вже за декілька років флешмоб перейшов спочатку на увесь університет, а пізніше на усе місто та країну.

Сьогодні українська вишиванка є відомою та  модною в усьому світі, вона стала символом свободи та боротьби. Українська вишиванка надихає закордонних дизайнерів: її орнаменти використовують  Armani та Dior, Gucci та Жан-Поль Готьє.

День вишиванки став традиційним і для колективу нашої школи: щороку проводилися флешмоби «Одягни вишиванку», виставки малюнків «Чарівний світ українського орнаменту» тощо. Сьогодні, незважаючи на війну, учні, батьки та педагогу школи долучилися до такого прекрасного свята  - Дня вишиванки.  У класних колективах пройшли виховні години, онлайн-вікторини, присвячені  вишиванці. А які чудові відеопривітання підготували школярі разом із своїми батьками та вчителями!

Кожен із нас, хто перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.