Стоп булінг

Відповідальна особа щодо організіції роботи з профілактику булінгу - Склема Наталія Олександрівна, заступник директора з виховної роботи.

Графік прийому :

П’ятниця

Національна соціальна сервісна служба України.

До основних завдань Нацсоцслужби з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі належить реалізація державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема формування в українському суспільстві нульової толерантності до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам. В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, Нацсоцслужбою створено відеоролик „Ми - проти насильства”

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у 2023/2024 н.р.

Цільова аудиторія

1.

Інформаційна лекція з метою ознайомлення з темою кібербулігну «Стоп кібербулінг»

5-6- ті класи

2.

Профілактична бесіда з шкільним офіцером поліції

7-9-ті класи

4.

Анкетування учнів з метою виявлення проявів насильства

5,7,9-ті класи

Соціальний педагог, практичний психолог, класні керівники

5.

Інформаційна стаття для батьків «Виявлення і протидія булінгу»

Батьки

6.

Бесіда з елементами тренінгу «Твої права та обов’язки»

4-ті класи

7.

Навчальний тренінг «Способи вирішення конфліктів»

6-ті класи

8.

Семінар з елементами тренінгу «Булінг у школі. Методи боротьби з булінгом»

Січень

Педагогічні працівники

9.

Заняття з елементами тренінгу «Умій сказати –НІ»

7-мі класи

10.

Тренінг «Повага дією»

8-мі класи

Соціальний педагог, практичний психолог, класні керівники

11.

Індивідуальні консультації з батьками щодо профілактики булінгу

Протягом року

Батьки учнів

12.

Організувати проведення профілактичних бесід з учнями щодо пропаганди безконфліктного спілкування і недопущення жорстокого поводження з дітьми

Учні 1-11-х класів

13.

Організувати проведення виховних годин, профілактичних бесід, годин спілкування з недопущення насилля, жорстокості в учнівському середовищі «Маркери булінгу», «Викресли булінг», «Не допускай насилля над ближнім», «Безпечний інтернет» тощо.

14.

Проводити з учнями тренінгові заняття, години спілкування щодо недопущення проявів булінгу в учнівському середовищі та створенню безпечного освітнього середовища

15.

Провести Тиждеь права для формування право свідомої поведінки учнів з метою попередження негативних явищ в учнівському середовищі.

2023 року

Учні 5-11-х класів

Заступник директора з ВР., соціальний педагог, практичний психолог, вчитель права

16.

Організувати проведення у межах програми «Шкільний офіцер поліції» за участю працівників патрульної поліції циклу просвітницьких бесід з учнями щодо недопущення жорстокого поводження серед неповнолітніх.

17.

Організувати проведення профілактичних заходів щодо запобігання булінгу у закладах загальної середньої освіти за участю інспекторів сектору ювенальної превенції ХРУП № 1 ГУ НП.

18.

за участю співробітників відділу соціальної роботи по Київському району Харківського міського центру «Довіра».

Учні 5-11-х класів

Заступник директора з ВР., соціальний педагог, практичний психолог, класні керівники

19.

Організувати проведення профілактичних бесід з учнями за участю представників Головного територіального Управління юстиції в Харківській області щодо недопущення проявів булінгу.

20.

Організувати участь батьків учнів у проведення районного круглого столу для батьків з метою підвищення правової обізнаності щодо питань протидії булінгу за участю співробітників КССМС, сектору ювенальної превенції ХРУП № 1 ВП ГУ на тему «Небезпека Інтернету: реальні загрози віртуального світу»

Батьки учнів 1-11-х класів

21.

Оформити в шкільній бібліотеці інформаційний куточок, тематичну виставку експозиційної літератури з питань профілактики жорстокого поводження з дітьми, булінгу в учнівському середовищі.

Учні 1-11-х класів, учителі школи

Завідувач бібліотекою

22.

Розглянути на батьківських зборах питання попередження булінгу та профілактики усіх видів залежностей серед підлітків.

квітень

Батьки учнів 1-11-х класів

23.

Організувати проведення конкурсів та виставок малюнків, стіннівок, плакатів «Стоп булінг!», «Ми дружні, ми разом», «Ні» - жорстокому поводженню з дітьми» тощо.

Учні 1-11-х класів

Класні керівники

Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Лист МОНУ №1/9-436 выд 14.08.2020 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОНУ №1/11-881 від 29.01.2019 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудня 20148 року № 2657-VIII"".

Нормативно-правовий аспект протидії булінгу

Наказ Про організацію роботи щодо протидії булінгу

Про затвердження та оприлюднення плану заходів, який пов’язаний з запобіганням та протидією булінгу (цькуванню)

Про затвердження Плану заходів щодо проведення Всеукраїнського тижня протидії булінгу в закладі загальної середньої освіти