Сьогодні, День пам'яті Героїв, які загинули за волю України....

29 серп. 2023
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Ми згадуємо тих, хто віддав своє життя  у боротьбі з підступним ворогом. Хлопці, які більше ніколи не переступлять поріг своєї школи, не поділяться своїми думками та переживаннями. Вони назавжди залишилися такими, як були у перші дні війни. Наша гордість і наш неймовірний біль.

Повномасштабне вторгнення росії 24 лютого2022 року відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат.

24 лютого 2022 року змінило життя кожної української родини.  Війна, яку принесла на нашу землю російська федерація,  зруйнувала життя мільйонів наших співгромадян.

Харків – місто-герой, яке того ж дня взяло на себе удар окупантів.

З перших хвилин наступу на захист рідного міста стали випускники школи №158.

Силко Артур, випускник 2003 року,  загинув під час бойових дій на Сході України  у 2014 році. Нагороджений орденом «За мужність»  III ступеня (посмертно)

Семернін Олександр, сержант поліції,  загинув 24 лютого 2022 року. Його автомобіль потрапив  під обстріл російських окупантів на перехресті окружної дороги свого рідного Харкова та селища Циркуни.  Посмертно Олександр нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

9 квітня 2022 року загинув молодший лейтенант Бабичев Денис, випускник 2014 року. На другий день війни, не чекаючи наказу, став до лав Національної Гвардії України.  Загинув,  захищаючи своє рідне місто.  Нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Кіпаренко Артем з перших днів війни разом зі своїми побратимами – добровольцями став на захист  України. Йому випало  захищати  вулиці рідного міста, знищувати ворожі ДРГ. Артем у складі добровольчого батальйону «Фрайкор»  звільняв Руську Лозову, Циркуни. 16 травня 2022 року ворожа куля обірвала життя 24-річного юнака. Нагороджений пам’ятною медаллю «За оборону міста-героя Харкова»

Печерський Андрій після закінчення 9-го класу вступив до житлово –комунального коледжу ХНУМГ імені О.М.Бекетова, далі була служба в армії. Андрій вирішив пов’язати своє життя зі Збройними силами України, тому підписав контракт. Війна не дала хлопцю здійснити мрії. Молодший сержант Печерський Андрій загинув під Дементіївкою Харківської області  28 червня 2022 року. Посмертно нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Зі світлин нам посміхаються молоді герої, мужні воїни, справжні чоловіки. Вони могли б будувати своє майбутнє, своїми досягненнями  тішити батьків, друзів, вчителів.  Так страшно й неймовірно гірко говорити про Артура, Олександра, Дениса, Артема та Андрія в минулому часі. Але ідучи вулицями рідного міста, кожен із нас з вдячністю згадує подвиг випускників школи 158, які віддали життя за свободу та незалежність рідної землі.

Героям Слава!