Святкуємо разом 16 травня - День Європи!

11 трав. 2020
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

День  Європи - свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року.
                     Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.
                    Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.
                    У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
                   Наразі ми лише святкуємо День Європи. І в цьому теж є щось євроінтеграційне. Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
– формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
– популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
– залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Учні нашої школи долучилися до Всеукраїнського проекту від Представництва ЄС в Україні Асоціації Євроклубів м. Харкова.
                Візьми участь в онлайн-вікторині від проєкту «День Європи онлайн» і ти!
З 9 по 15 травня переходьте за посиланням https://forms.gle/ShY5owKsBonQtpGa8, відповідайте на питання та вигравайте сувеніри від Представництва ЄС в Україні, проєкту Євроквіз.

Оголошується шкільний он-лайн конкурс малюнків до Дня Європи, який завершиться 16 травня! (малюнки надсилати через класних керівників)